Moskitiera to produkt

szczególnie pożądany okresie wiosenno-letnim, kiedy obecność wszelkiego rodzaju owadów i insektów jest wyjątkowo uciążliwa. Zainstalowanie siatek w otworach okiennych lub drzwiowych daje możliwość korzystania z dopływu świeżego powietrza bez obawy, że zostaniemy zaatakowani przez chmarę komarów czy much. Moskitiery nie ograniczją również widoczności w świetle otworu i w żaden sposób nie przeszkadzją w pracy rolet wewnętrznych oraz zewnętrznych.Wykonanie moskitiery pod wskazane wymiarowanie gwarantuje idealne dopasowanie do wybranego otworu okiennego lub drzwiowego. Elementy moskitiery wykonane są z aluminium co daje odporność na działanie zróżnicowanej aury i trwałość na długi czas użytkowania.

JAKĄ MOSKITIERĘ WYBRAĆ?>

Moskitiery można dostosować do większości typów okien i drzwi. W zależności od rodzaju otworu i funkcjonalności wystepują różne rodzaje moskitier. Moskitiery występują w różnych wariantach kolorystycznych dzięki czemu można dobrać odpowiednią barwę komponującą się z zewnętrznym wyglądem budynku.

MOSKITIERA KOŁNIERZOWA

Przeznaczona do montażu w oknach ramowych, które otwierane są wyłącznie w celu zapewnienia cyrkulacji powietrza. Składa się z aluminiowej ramki na którą naciągnięta jest siatka. Montowana jest w prosty sposób do ramy okna za pomocą odpowiednio dobranych zaczepów hakowych.

MOKSITIERA DRZWIOWA

Stosowana jest przy otworach drzwiowych, a bezproblemowy montaż uwarunkowany jest dokładnym pomiarem. Osadzona jest na solidnej, aluminiowej ramie z uszczelką szczotkową i montowana jest za pomocą zawiasów do fasady budynku lub futryny drzwiowej. Ze względu na zwiększoną powierzchnię posiada ona poprzeczkę wzmacnającą profil, w którą jednocześnie wkomponowany jest uchwyt do otwierania. Specjalne zawiasy z samozamykaczem oraz zamontowane magnesy trzymają moskitierę w pozycji zamkniętej. Maksymalna powierzchnia takiej moskitiery to 2,5 m 2

MOSKITIERA PRZESUWNA

To rozwiązanie dedykowane do dużych przeszklonych wnęk jak balkony, tarasy, witryny czy ogrody zimowe. Jak sama nazwa wskazuje tego typu moskitiera otwiera się na bok (nie ma potrzeby schylania się) co wpływa na wygodę i dużą funkcjonalność. Sprawdza się wszędzie tam gdzie moskitiera rolowana jest za wiotka, a kołnierzowa niepraktyczna. Cechuje się bowiem znacznymi rozmiarami. Skrzydło moskitiery przesuwa się między górną a dolną szyną jezdną. Konstrukcja nie ogranicza w żadnym stopniu widoczności w świetle okna z uwagi na brak poprzeczki, która dzieliłaby skrzydło moskitiery. W zależności od potrzeby dostępna jest w wersji jedno, dwu a nawet trzyskrzydłowej. Maksymalne wymiary jednego skrzydła to 150cm szerokości i 240 cm wysokości.

MOSKITIERA PLISOWANA

Podobnie jak moskitiera przesuwna idealna jest dla wszelkich dużych drzwi tarasowych, balkonowych czy altan. Układ plisowania siatki sprawia, że cały pakiet po zsunięciu chowa się w szynie prowadzącej. Niewątpliwym atutem tego systemu jest fakt, iż moskitiera ta nie posiada dolnej listwy (progu). Możliwe jest zastosowanie aż 4-segmentowych drzwi co ma znaczenie w przypadku dużych powierzchni. Maksymalna szerokość w przypadku drzwi 1- segmentowych wynosi 135cm, drzwi 2-segmentowych 270 cm, drzwi 3-segmentowych 405 cm, drzwi 4-segmentowych 540cm.Wysokość maksymalna to 300 cm.

MOSKITIERA ROLOWANA

Moskitiera rolowana przeznaczona jest do montażu we wnękach okiennych lub drzwiowych, dlatego wystepuje ona w wersji poziomej lub pionowej. W odróżnieniu od np. moskitiery kołnierzowej daje większy komfort i wygodę użytkowania. Moskitierę poziomą można dowolnie podnosić i opuszczać (góra-dół), kiedy tylko zajdzie taka potrzeba. Siatka zwija się do kasetki i porusza się w aluminiowych prowadnicach, które dzięki zastosowaniu w nich odpowiednich szczotek zapewniają moskitierze szczelność. Po rozsunięciu siatka jest mocowana do uchwytów w dole prowadnic. Moskitiera rolowana przesuwana w poziomie stanowi idealne rozwiązanie dla okien balkonowych lub tarasowych, gdzie nie ma z uwagi na ograniczoną dostepność miejsca, możliwości zastosowania standardowych moskitier drzwiowych na zawiasach.

POMIAR - WYCENA - MONTAŻ