Ewolucja trendów architektonicznych,

a także znaczące zmiany klimatyczne, sprawiają, że markizy są coraz bardziej popularnym produktem. Wykorzystywane dotychczas głównie jako ochrona witryn sklepowych czy restauracji przed nadmiernym nasłonecznieniem, coraz częściej widywane są na tarasach i balkonach budynków mieszkalnych. Znacząco poprawiają komfort wypoczynku w upalne dni, a także chronią przed krótkotrwałym deszczem. Markizy firmy SELT to niepowtarzalny wygląd i świetna jakość gwarantująca użytkowanie przez wiele lat .

MARKIZA


To funkcjonalne, tekstylne zadaszenie balkonów lub tarasów. Występuje w wersji kasetowej lub bezkasetowej i umożliwia przesłonięcie znacznych powierzchni przy relatywnie małych wymiarach kasety. Markiza jest produktem stosunkowo łatwym w montażu, który można wykonać samodzielnie i zrealizować go za pomocą uchwytów ściennych, krokwiowych lub sufitowych.

W zależności od przeznaczenia, do dyspozycji klienta jest pełna gama markiz, zarówno tarasowych jak i balkonowych. Konstrukcja produktu, wykonana jest z ekstrudowanego aluminium, a zastosowanie bardzo wytrzymałego łańcucha Flyera na przegubach ramion zapewnia trwałość i niezawodność działania markizy przez wiele lat. W niektórych modelach występuje możliwość zastosowania aluminiowego daszka, który ochrania zwiniętą tkaninę i podkreśla estetyczny wygląd całej konstrukcji.

Markizy bez kasety

 
 


Markizy wyposażone są w wysokogatunkowe tkaniny akrylowe, dodatkowo zabezpieczane impregnatem na bazie Teflonu, dzięki czemu cechują się bardzo wysoką trwałością i odpornością na działanie czynników atmosferycznych. Dla podniesienia komfortu użytkowania, markizy zostały wyposażone również w możliwość STEROWANIA ELEKTRYCZNEGO w tym pełną automatykę pogodową.

Alternatywą do zastosowania markiz poręczowych, szczególnie na niewielkich przestrzeniach okiennych mogą być MARKIZIOLETY, które stanowią połączenie funkcji tradycyjnych markiz z roletą tekstylną. MARKIZIOLETA jest systemem kasetowym i w zależności od wizji projektanta mogą być wyposażone w aluminiową kasetę o owalnym lub kwadratowym przekroju.

Markizy są rozwiązaniem nowoczesnym, bardzo uniwersalnym oraz ekonomicznym w zastosowaniu. Jest to nie tylko doskonała ochrona przeciwsłoneczna, ale również atrakcyjny i estetyczny wygląd. Ponad sto różnych kolorów i wzorów tkanin, w połączeniu z pięcioma kolorami konstrukcji aluminiowych, z pewnością zadowoli nawet najbardziej wymagających klientów i pozwoli na idealne wkomponowanie markiz w otoczenie.

Markizy z kasetą

 
 

Markizy balkonowe

 
 

SYSTEM VERANDA


Świetliki dachowe, przezierne dachy czy ogrody zimowe to bardzo efektowny zabieg architektoniczny. Nie tylko rozjaśnia pomieszczenie, ale dodaje niepowtarzalnego komfortu. Jednak przy wszystkich zaletach przeszklone powierzchnie to przede wszystkim przenikanie promieni słonecznych. Dla zachowania funkcji takich powierzchni i uniknięcia efektu sztucznej szklarni warto już na etapie projektowania zadbać o odpowiednią ochronę przeciwsłoneczną.

System Veranda przysłoni i zaciemni duże, płaskie powierzchnie zarówno poziome jak i ukośne. Tkaniny stosowane w tym systemie, dzięki swoim właściwościom nie dopuszczają do powstania efektu cieplarnianego wewnątrz pomieszczenia co umożliwia mniejsze zużycie klimatyzacji, a tym samym redukcję wydatków na energię.
 
 
 

Ma zastosowanie zewnętrzne lub wewnętrzne, a sterowanie jest wyłącznie elektryczne. Dostępna jest możliwość montażu modułowego. Wystepuje w wersji samonośnej i pracuje pod dowolnym kątem nachylenia, przy zachowaniu poziomego położenia kasety.

System VERANDA wyposażony został w system naciągu tkaniny, który utrzymuje jej napięcie nawet na dużych powierzchniach. Elementy konstrukcyjne rolety (kaseta, prowadnice, belka dolna) wykonane są z ekstrudowanego aluminium i lakierowane techniką proszkową, co zabezpiecza powierzchnię przed wpływem promieniowania UV i innych czynników atmosferycznych.

POMIAR - WYCENA - MONTAŻ