Współczesna architektura

to nie tylko ciekawy design, ale przede wszystkim funkcjonalność zastosowanych rozwiązań. Inwestorzy oczekują od projektantów tworzenia wizji obiektów, które nie tylko pozwolą na redukcję kosztów eksploatacji, ale i zapewnią wygodę użytkowania. Dotyczy to także doboru odpowiedniej osłony przeciwsłonecznej, która pozwoli ochronić wnętrze pomieszczenia przed nadmiernym nagrzaniem, nie ograniczając przy tym widoczności na zewnątrz i zapewniając odpowiedni komfort optyczny.

Żaluzje fasadowe to funkcjonalne i ponadczasowe, lamelowe osłony przeciwsłoneczne, sterowane elektrycznie lub manualnie. Konstrukcja żaluzji jest wykonana z ekstrudowanego aluminium. To osłony zapewniające komfort termiczny użytkowanych pomieszczeń, a ich ogromną zaletą jest regulowany kąt pochyłu lameli oraz odporność na warunki atmosferyczne i promieniowanie UV. Istotnym faktem jest mozliwość dokonania zabudowy żaluzji w opcji podtynkowej (żaluzje BOX) .

System żaluzji fasadowych przyczynia się do redukcji użycia urządzeń klimatyzacyjnych, a tym samym do zaoszczędzenia energii elektrycznej. Budowa tego typu osłon przeciwsłonecznych sprawia, że pomiędzy kurtyną a przestrzenią przeźroczystą nie tworzy się tzw. „poduszka powietrzna'', która nagrzewając się, emituje ciepło do wewnątrz. Dodatkowo, funkcja regulacji kąta nachylenia lameli pozwala na wybór odpowiedniego stopnia zaciemnienia, co umożliwia użytkownikowi na indywidualne zarządzenie.

Żaluzja fasadowa C80


Żaluzja fasadowa Z90


Jednym z głównych elementów żaluzji fasadowych są poziome, aluminiowe lamele. Są to odpowiednio ukształtowane płytki wykonane z wysokiej jakości materiałów dodatkowo utrwalanych termicznie. Występują w kilku wariantach, w zależności od kształtu i grubości piór (50, 80 i 90 mm), co jest podyktowane miejscem zastosowania (wewnątrz lub na zewnątrz obiektu). Warto pamiętać o osłonach przeciwsłonecznych już na etapie projektowania, gdyż wówczas można przewidzieć ukrycie żaluzji w ociepleniu, co ma również swoje walory estetyczne i funkcjonalne.

Lamele mają kształt litery C lub Z, a w zestawieniu z odpowiednio dobranymi, aluminiowymi prowadnicami i osłonami (blacha lub kaseta o przekroju owalnym lub kwadratowym) sprawiają, że fasady zyskują nowoczesny i atrakcyjny wygląd. W zależności od wizji architektonicznej czy życzenia inwestora, żaluzje mogą posiadać zarówno prowadzenie listwowe, jak i linkowe, a w przypadku montażu wewnętrznego, także w wersji wolnowiszącej.

Żaluzje fasadowe mogą być w dowolny sposób zautomatyzowane co znacząco poprawia komfort ich użytkowania. Kontrola dostępu promieni słonecznych może odbywać się przy użyciu automatyki pogodowej, która sukcesywnie dokonuje pomiarów położenia słońca i płynnie steruje żaluzjami.

Żaluzja fasadowa C50

Gwarantem jakości

oferowanych żaluzji fasadowych to współpraca z producentem o ponad 35-cio letnim doświadczeniu i międzynarodowym zasięgu. Firma Selt jako polski lider w projektowaniu i produkcji nowoczesnych systemów przeciwsłonecznych zapewnia produkty o unikalnym designie i dbałości o wykończenie estetyczne. Każdy z produktów przechodzi szereg badań oraz posiada wymagane przez prawo budowlane deklaracje i certyfikaty. Wszystkie elementy wykonane są z najwyższej jakości komponentów przy współpracy z Szwajcarskimi dostawcami.

POMIAR - WYCENA - MONTAŻ