W 2010r. Firma Klimsza

rozszerzyła zakres działalności rozpoczynając produkcję rolet zewnętrznych. Dzięki poszczególnym elementom rolet pochodzącym jedynie od najlepszych producentów, nasi odbiorcy zyskują gwarancję sprawnego i solidnego systemu osłonowego. Dopełnieniem jest rzetelny montaż, sprawdzonej i doświadczonej ekipy montażowej, a także szybki serwis gwarancyjny i pogwarancyjny. Każdego roku oddajemy do użytku tysiące rolet zewnętrznych realizując zamówienia zarówno klientow indywidualnych jak i dużych parnerów hurtowych. Jakość produktu, zdobyte doświadczenie przekłada się na zwiększanie udziału w rynku branży osłonowej.

OSZCZĘDNOŚĆ


Jeszcze do niedawna rolety zewnętrzne często postrzegane były jako luksusowy element ozdobny nieposiadający istotnych funkcji. Tymczasem rolety nie tylko w znaczący sposób przyczyniają się do redukcji utraty ciepła zimą, ale również skutecznie chronią wnętrze przed nadmiernym nagrzaniem. Zmniejszają w ten sposób zużycie energetyczne dodatkowych urządzeń chłodzących. Dzięki ich konstrukcji pomiędzy powierzchnią okna, a pancerzem rolety wytwarza się poduszka powietrzna spełniająca rolę izolatora. Pancerz rolety wypełniony jet specjalną pianką poliuretanową, która przyczynia się do jeszcze lepszej izolacji cieplnej budynku. Rolety zewnętrzne w ogólnym rozrachunku pozwalają na redukcję wydatków na energię nawet do 30% rocznie.

Intensywność i szybkość dzisiejszego życia powoduje, że dom staje się naszą twierdzą prywatności i intymności. Zastosowanie rolet daje skuteczną ochronę przed ciekawskim wzrokiem sąsiadów. Dodatkowo tworzy się bariera przed uciążliwym hałasem z zewnątrz zwiększając nasz komfort w czasie odpoczynku. Nowoczesne rolety skutecznie zmniejszaja natężenie hałasu nawet o 14dB. Rolety skutecznie chronią przed niekorzystnymi warunkami atmosferycznymi: gradem, deszczem, śniegiem czy porywistym wiatrem.

PRYWATNOŚĆ

FUNKCJONALNOŚĆ


Klient ma możliwość dobrania do swoich indywidualnych potrzeb rodzaj sterowania roletami. Popularny napęd RĘCZNY, linka lub korba, jest napewno rozwiązaniem ekonomicznym. Wymaga jednak większego wysiłku, zwłaszcza gdy posiada się dużą ilość rolet lub gdy są one dużych gabarytów. Obecnie coraz częściej klienci wybierają wygodniejsze STEROWANIE ELEKTRYCZNE. Przy pomocy silników zabudowanych w wale napędowym rolety, zamykanie i otwieranie może odbywać się bez jakiegokolwiek wysiłku. Ma to duże znaczenie w przypadku osób starszych czy niepełnosprawnych. W zależności od rodzaju zastosowanych silników, rolety można obsługiwać przy pomocy naściennych przełączników, wielokanałowych pilotów lub sterować przy pomocy smartfona lub tabletu. Idealnym rozwiązaniem będą również zwiększające bezpieczeństwo użytkowania, silniki z funkcją wykrywania przeszkód i reakcją na przeciążenia. Rolety zewnętrzne mogą być wyposażone w moskitiery dostosowane do wszystkich typów okien.

Rolety zewnętrzne potocznie nazywane są roletami antywłamaniowymi. Opuszczone rolety stanowią dodatkową przeszkodę dla potencjalnych włamywaczy zwiekszając w ten sposób tak istotne dla nas poczucie bezpieczeństwa. Warto jednak zaznczyć, że pojęcie "rolety antywłamaniowej" dla specjalistów z branży osłon zewnętrznych to produkt o ściśle określonych parametrach. Poszczególne elementy konstrukcyjne takiej rolety posiadają dodatkowe wzmocnienia oraz mechaniczne patenty zwiększające ochronę przed włamaniem. W zależności od rodzaju zastosowanych wzmocnień uzyskuje się określoną klasę odporności na włamanie.

BEZPIECZEŃSTWO

RODZAJE ROLET ZEWNĘTRZNYCH

Nadtynkowe

  • To najpopularniejszy system rolet zewnętrznych, gdyż przeznaczony jest do budynków już istniejących. Cechą charakterystyczną jest widoczna skrzynka do której zwija się pancerz rolety. Producenci oferują skrzynki o różnych kształtach: prostokątnym, półokrągłym lub ćwierć okrągłym. Dostępna jest w wielu opcjach kolorystycznych, a także w okleinach drewnopodobynych
  • Zaletą systemu jest niewątpliwie brak ingerencji w obecny stan budynku, gdyż nie wymaga specjalnych przygotowań pod montaż, dzięki temu decyzję o zainstalowaniu rolet możemy podjąć w dowolnym momencie, a koszty takiej inwestycji rozłożyć w czasie.
  • Rolety montowane są do stolarki okiennej (we wnęce) lub bezpośrednio na fasadę budynku. Należy jednak pamietać, że montaż do wnęki zwykle pomniejsza światło okna natomiast montaż na elewacji może powodować szybsze zabrudzenia ściany poprzez odbijające się krople deszczu unoszące kurz ze skrzynki.
  • Wybierając sterowanie przy pomocy silników wymogiem jest przygotowanie zasilania, natomiast dla sterowania ręcznego konieczny będzie przewiert przez mur lub ramę okienną

Podtynkowe

  • System podtynkowy przeznaczony jest do stosowania przede wszystkim w nowo wznoszonych budynkach. Jednak po dokonaniu odpowiednich zmian w obrębie nadproża istnieje możliwość zamontowania w budynkach już istniejących.
  • Bardzo ważne jest uwzględnienie tego systemu jeszcze na etapie projektowania. Wynika to ze sposobu instalowania rolet, a w konsekwencji pozwala na efektywniejsze wykorzystanie walorów izolacyjnych. Montażu dokonuje się po zamontowaniu okien, a przed ociepleniem budynku.
  • Jest to system, który nie ingeruje w konstrukcję okna, drzwi i nadproża, zapewniając doskonałą izolację termiczną. Inaczej niż przy roletach elewacyjnych, skrzynka jest niezauważalnym elementem fasady budynku, a jej czoło stanowi jednocześnoie podkład pod dowolny materiał wykończeniowy. Odpowiednio zamontowana roleta podtynkowa daje wrażenie "wtopienia się" w elewację co korzystnie wpływa na wygląd całego budynku.
  • Biorąc pod uwagę ewentualne problemy z mocowaniem okien oraz przemarzaniem skrzynki roletowej jest to naszym zdaniem najlepszy system montowany na etapie budowy w polskim klimacie.

Nadstawne (PCV)

  • To rozwiązanie preferowane przez architektów i inwestorów budowlanych, na które trzeba się zdecydować na etapie projektu, wymaga bowiem zostawienia odpowiedniej ilości miejsca nad oknem. Montaż możliwy jest również w przypadku wymiany stolarki okiennej na nową.
  • Rolety montowane są razem z oknami, a sama skrzynka umieszczona jest nad ramą okna. Dostęp do klapy rewizyjnej (element zdejmowany w przypadku awarii mechanizmu w rolecie) jest od wewnątrz budynku.
  • Skrzynka wykonana jest z PCV i ukryta jest pod elewacją, a jej wnętrze jest dodatkowo docieplone co przekłada się na zwiekszoną izolację termiczną. Widoczna od zewnątrz, plastikowa skrzynka stanowi jedank dla większości poważne zaburzenie estetyki całego wnętrza.
 

POMIAR - WYCENA - MONTAŻ