Transparentne konstrukcje

symbolizujące nowoczesność, otwartość, a nawet powiązanie z naturą są wizytówką nowoczesnej architektury. Tak częsta obecnie tendencja do łączenia szkła i aluminium ma jednak szczególną wartość w odniesienu do projektownia energooszczędnych budynków. Szklane fasady przepuszczają promieniowanie słoneczne ogrzewając i doświetlając przy tym wnętrza. Z drugiej jednak strony, zbyt duże natężenie światła słonecznego, zwłaszcza w lecie, przyczynia się do przesadnego ciepła oraz efektu oślepienia użytkowników przebywających w pomieszczeniach. Te niekorzystne właściwości powodują zwiększenie poborów energii elektrycznej na potrzeby wentylacji i chłodzenia. Dlatego jeszcze na etapie powstawania projektu warto przewidzieć możliwość zamontowania odpowiedniej osłony przeciwsłonecznej.

R_76

R_103

R_120

R_125


Refleskole to grupa rolet tekstylnych w postaci pionowych osłon przeciwsłonecznych zwanych również Roletami Screen. Przeznaczone są zarówno do montażu wewnętrznego jak i zewnętrznego, a ich konstrukcja wykonana jest z ekstrudowanego aluminium. Rolety posiadają możliwość sterowania manualnego lub elektrycznego. Charakteryzują się wysoką odpornością na warunki atmosferyczne w tym obciążenie wiatrem, przez co doskonale sprawdzają się w miejscach o skrajnych warunkach pogodowych.

Produkty te ograniczają nadmierne nagrzewanie się pomieszczeń, eliminują refleksy świetlne w pomieszczeniach i poprawiają komfort pracy przy ekranach komputerowych. Umożliwia to ograniczenie użycia urządzeń klimatyzacyjnych i przyczynia się do zmniejszenia kosztów eksploatacji budynków.

Dzięki właściwościom stosowanych tkanin unika się efektu cieplarnianego wewnątrz pomieszczenia i zachowaniu stałej, komfortowej temperatury. Tekstylia, wykonane są z wytrzymałego włókna poliestrowego lub włókna szklanego, powlekanego warstwą PVC. To sprawia, że są odpowiednio odporne na niekorzystne warunki atmosferyczne, utrzymując przy tym trwałość kolorów.

System Refleksol występuje w kilku wariantach i wielkościach. W zależności od przeznaczenia, kaseta (czy rura nawojowa w przypadku wersji bezkasetowej) może być montowana we wnęce okiennej, na fasadzie budynku lub być ukryta w ociepleniu. Rolety mogą mieć prowadzenie listwowe, linkowe, a w przypadku montażu wewnętrznego mogą występować w wersji wolnowiszącej. Dzięki zastosowaniu odpowiedniego rodzaju prowadnicy można uzyskać efekt pełnego zaciemnienia, co często jest pożądane w przypadku sal konferencyjnych czy kinowych.


MR_103

MR_120


Stanowią niebanalny element dekoracyjny. Mamy tu do czynienia z połączeniem funkcjonalności i minimalizmu co daje szerokie możliwośći dostosowania wizualnego osłon do każdej elewacji.

System Markizolety łączy funkcję rolety oraz markizy. Zastosowanie specjalnego stalowego ramienia daje możliwość nachylenia rolety pod kątem 90º-135º. Ruch w górę i dół odbywa się za pomocą napędu elektrycznego. Konstrukcja wyrobu i napędu pozwala na bezpieczne zatrzymanie osłony na każdej wysokości i pozostawienia tam w stanie zawieszenia.

Gwarantem jakości

oferowanych rolet screen to współpraca z producentem o ponad 35-cio letnim doświadczeniu i międzynarodowym zasięgu. Firma Selt jako polski lider w projektowaniu i produkcji nowoczesnych systemów przeciwsłonecznych zapewnia produkty o unikalnym designie i dbałości o wykończenie estetyczne. Każdy z produktów przechodzi szereg badań oraz posiada wymagane przez prawo budowlane deklaracje i certyfikaty. Wszystkie elementy wykonane są z najwyższej jakości komponentów przy współpracy z Szwajcarskimi dostawcami.

POMIAR - WYCENA - MONTAŻ